Augumentace prsou

i

Základní informace o zákroku

Augmentace prsou je zvětšení nebo vylepšení tvaru prsou vhodnými implantáty. Toto zvětšení prsou neboli plastika prsou je efektivním řešením pro ženy, které nejsou spokojeny s velikostí svého poprsí.

Průvodce zákrokem

1
Kdy jít na zákrok
Obecně kdykoli, pokud zrovna neplánujete otěhotnět. V tomto období se totiž může velikost prsou výrazně změnit. Maminkám se doporučuje počkat minimálně 1 rok po ukončení kojení.
2
Jaký výsledek čekat
Plná ňadra, zvětšená na požadovanou velikost.
3
Jak zákrok probíhá
Operace, která trvá přibližně 60 minut, se provádí v celkové anestezii. Prsní implantát se do prsu vkládá ze tří možných přístupů:z řezu kolem dvorce na rozhrání světlé a pigmentované kůže, z řezu v podprsní rýze a z řezu v podpaží. Způsob zavedení je zvolen podle doporučení operatéra s přihlédnutím k přání pacienta. Prsní implantáty se vkládají pod mléčnou žlázu nebo pod prsní sval.
4
Jak dlouhá je hospitalizace
Hospitalizace je 1 den.
5
Co Vás čeká po zákroku
Stehy jsou vstřebatelné a není třeba je odstraňovat.Operace je zakončena nasazením elastické, pevné podprsenky, která fixuje implantáty v poloze, v jaké byly uloženy.Elastická podprsenka se nosí neustále 4-6 týdnů. Při uložení implantátu pod prsní sval se doporučuje nosit prsní pás po dobu 2 týdnů. Lehká kancelářská práce je možná po týdnu od operace. Sport a zátěžové aktivity je nutné vynechat po dobu 6 týdnů.

Reference (před a po)

Brandeis Clinic
Králodvorská 663/13
110 00, Staré Město