Augmentace prsou s modelací

i

Základní informace o zákroku

Při modelaci a zpevnění prsou se provádí redukce nadbytečné povolené kůže a posunutí dvorce směrem nahoru. Časté bývá spojení modelace prsou s jejich zvětšením.

Průvodce zákrokem

1
Kdy jít na zákrok
Modelace prsou spojená s augmentací je zákrok určený ženám, které chtějí v jedné době zvětšit poprsí, a současně získat jeho lepší tvar. Obvykle se jedná o ženy, které nejsou spokojeny s velikostí svého poprsí a současně jsou jejich prsa poznamenaná věkem, případně těhotenstvím a kojením. V průběhu věku se snižuje elasticita kůže a prsa svou vahou poklesávají, těhotenství a kojení potom mohou nejen negativně ovlivnit tvar poprsí, ale způsobit i atrofii mléčné žlázy. V případě takových změn by pouhá augmentace prsů pomocí implantátů nepřinesla esteticky dostatečně přijatelný efekt.
2
Jaký výsledek čekat
Modelace prsou spojená s augmentací je vysoce efektivní zákrok, který slouží k dosažení většího a esteticky více vyhovujícího poprsí. Výsledek operace přetrvá roky, pokud po létech prs změní tvar, je možné opět jej upravit.
3
Jak zákrok probíhá
Zvětšení prsů pomocí implantátů spojené s modelací se provádí výhradně v celkové anestezii a celá operace obvykle zabere 1,5 – 2 hodiny. V rámci zákroku provede lékař nejprve zvětšení prsou pomocí prsního implantátu, následně upraví tvar prsů a odstraní nadbytky kožního krytu. V případě nutnosti upraví i umístění a velikost prsního dvorce. Řez je nejčastěji veden od prsního dvorce směrem dolů do podprsní rýhy, vzniká tak jizva ve tvaru kotvy.
4
Jak dlouhá je hospitalizace
Hospitalizace po operaci je 1-2 dny.
5
Co Vás čeká po zákroku
Z operační rány vedou drény, které mají za úkol odvádět krev a sekreci z rány. Bývají odstraněny prvý nebo druhý den po zákroku. Použity jsou vstřebatelné stehy, není nutné se dostavit k jejich odstranění.Po zhojení operační rány je vhodné provádět jemné tlakové masáže jizev, ty pak rychleji změknou a blednou. Do zaměstnání je možné vrátit se v závislosti na typu vykonávané profese, nejdříve však po dvou týdnech od operace. Sportovat může žena nejdříve po 6 týdnech, avšak pokud je implantát pod svalem nesmí zapojovat prsní sval. S prvním zatížením prsních svalů lze v tom případě začít nejdříve po 2 měsících od operace.

Reference (před a po)

Brandeis Clinic
Králodvorská 663/13
110 00, Staré Město