Operace gynekomastie

i

Základní informace o zákroku

U mužů může dojít vlivem hormonální dysbalance k růstu prsní žlázy, která může nabýt rozměrů podobných ženskému prsu. V případě růstu mléčné žlázy u mužů mluvíme o gynekomastii. V tomto případě pacient musí podstoupit endokrinologické vyšetření a pokud se potvrdí diagnóza gynekomastie, můžeme tento stav na základě doporučení endokrinologa operačně vyřešit.Pokud se jedná o malou gynekomastii, většinou stačí jen odsátí tukové tkáně z prsu pomocí liposukce. Pokud je žláza větší, je nutné ji odstranit z řezu kolem prsního dvorce.

Průvodce zákrokem

1
Pro koho se zákrok hodí:
Pro muže, u nichž byla na základě endokrinologického vyšetření potvrzena diagnóza gynekomastie. A to v rozsahu, kdy nestačí prosté odsátí tukové tkáně pomocí liposukce.
2
Kdy jít na zákrok
Operace se provádí u mužů starších 18 let.
3
Jaký výsledek čekat
Odstranění prsní žlázy a eventuálně přebytečné kůže v oblasti prsou.
4
Jak zákrok probíhá
Operace se provádí v celkové anestezii. Pokud je mužský prs opravdu velký a pokleslý, je nutné kromě žlázy odstranit i přebytečnou kůži, pak je nutné počítat s jizvami.
5
Jak dlouhá je hospitalizace
Hospitalizace trvá 1 den.
6
Co Vás čeká po zákroku
Prvý či druhý den po operaci prsou lékař odstraní z prsů drény, přes které odtéká z prsu zbytek krevní tekutiny. Operační rány na prsou jsou přelepeny náplastí, která se ponechává 14 dní. Pacient má prsa stažena kompresivní vestou, která se nosí ještě 4 týdny od operace.
Brandeis Clinic
Králodvorská 663/13
110 00, Staré Město