Modelace prsou

i

Základní informace o zákroku

Modelace prsou je dalším způsobem, jak se dá prsům navrátit jejich původní tvar. Cílem tohoto zákroku je povytažení, zpevnění a celkové zlepšení tvaru prsou, která jsou například po těhotenství či výraznějším zhubnutí pokleslá a ochablá.

Průvodce zákrokem

1
Pro koho se zákrok hodí:
Pro ženy, které mají asymetrické či povislé poprsí, jeho velikost však chtějí zachovat.
2
Kdy jít na zákrok
Operace se provádí u žen starších 18 let.
3
Jaký výsledek čekat
Prsa po modelaci působí pevněji a mladistvěji.
4
Jak zákrok probíhá
Operace trvá 90 minut až 2 hodiny v celkové anestezii. Samotný průběh však vždy závisí na jejím rozsahu. Při modelaci prsou se odstraňuje přebytek kůže. Velikost a směr jizev, které zůstávají po liftingu prsou, závisí na stupni poklesu a velikosti prsu. Pokud je prs jen málo povislý, je možné ho zvednout pouze odstraněním části kůže kolem prsního dvorce. V tomto případě modelace prsou zůstává jizva jen kolem bradavky. Pokud je prs více pokleslý, je potřeba kůži odstranit nejen kolem dvorce, ale i v dolní části prsu. Výsledné jizvy po modelaci prsou pak zůstávají kolem prsního dvorce, od prsního dvorce dolů k podprsní rýze a v podprsní rýze, mají podobu tenkých čárek.
5
Jak dlouhá je hospitalizace
Na klinice strávíte 1-2 dny.
6
Co Vás čeká po zákroku
Určitě omezte minimálně týden fyzickou aktivitu, která vyvolává zvyšování krevního tlaku, což je po operaci očních víček nežádoucí. Doporučuje se spát s hlavou ve zvýšené poloze.Před operací není vhodné užívat léky jako je Acylpyrin, Aspirin, které mohou způsobit zvýšené krvácení během operace i po ní . Stehy se odstraňují týden od operace. Sport lze ideálně až po 3 týdnech.

Reference (před a po)

Brandeis Clinic
Králodvorská 663/13
110 00, Staré Město