Zmenšení prsou

i

Základní informace o zákroku

Principem zmenšení prsou je odpovídající zmenšení žlázy, její modelace do žádaného tvaru s posunem dvorce a v neposlední řadě v odstranění přebytečné kůže.

Průvodce zákrokem

1
Pro koho se zákrok hodí:
Pro ženy, které mají nepřiměřeně velký objem prsou vzhledem k jejich celkové postavě. Ať už vrozeně nebo následkem kojení, změnou váhy či metabolickým onemocněním. Velký objem prsou zatěžuje pohybový apartát a klientky často pociťují bolesti zad.
2
Kdy jít na zákrok
Obecně kdykoli, pokud zrovna neplánujete otěhotnět. V tomto období se totiž může velikost prsou výrazně změnit. Maminkám se doporučuje počkat minimálně 6 měsíců po ukončení kojení.
3
Jaký výsledek čekat
Zmenšení objemu poprsí a případně i změna tvaru, je-li potřeba. Velkou úlevu pocítí i záda.
4
Jak zákrok probíhá
Operace se provádí v celkové anestezii a trvá 2 hodiny. Principem je odstranění přebytečného množství prsní tkáně a nadbytečné kůže a tuku. Výsledné jizvy zůstávají kolem prsního dvorce, od prsního dvorce dolů k podprsní rýze a v podprsní rýze, mají podobu tenkých čárek.
5
Jak dlouhá je hospitalizace
Hospitalizace je 1- 2 dny.
6
Co Vás čeká po zákroku
Prvý či druhý den po modelaci prsou lékař odstraní z prsů drény, přes které odtéká z prsu zbytek krevní tekutiny. Po redukční mamaplastice jsou prsa zpevněna obinadlem. Operační rány na prsou jsou přelepeny náplastí, která se ponechává 14 dní. Od prvního dne po operaci po dobu 4 týdnů je doporučeno nosit kompresní podprsenku. Prsy se po modelaci mohou osprchovat za 2-3 dny. Stehy jsou vstřebávací a není nutné jejich odstranění. Za 3 týdny od modelace prsou se doporučuje začít s tlakovou masáží jizev.

Reference (před a po)

Brandeis Clinic
Králodvorská 663/13
110 00, Staré Město