Modelace paží

i

Základní informace o zákroku

Modelace paží (Brachioplastika) spočívá v odstranění přebytečné kůže a podkožních vrstev. Paže tak získají jemnější a mladistvější vzhled. Aby bylo dosaženo toho nejlepšího výsledku, může lékař doporučit kombinaci modelace paží s tumescentní liposukcí.

Průvodce zákrokem

1
Pro koho se zákrok hodí:
Brachioplastika bývá doporučena ženám i mužům, u kterých se vlivem velké ztráty hmotnosti nebo působením času a gravitace vytvořily nadbytky kůže v oblasti mezi loktem a ramenem.
2
Kdy jít na zákrok
V případě plastiky paží není plánování termínu omezeno.
3
Jaký výsledek čekat
Zpevnění oblasti stehen a paží a odstranění přebytečné kůže.
4
Jak zákrok probíhá
V celkové narkóze. Lékař nejprve uvolní kůži řezem podle předchozího zaměření, pak ji vytáhne a nakonec odstraní její přebytky. Jizvy zůstávají na vnitřní straně paží a v rýze pod hýždí, kam vedou z třísel.
5
Jak dlouhá je hospitalizace
Obvykle 1 až 3 dny. Pak pokračujete v klidovém režimu doma 2 až 3 týdny. Sportovat je možné po 6 týdnech od zákroku.
6
Co Vás čeká po zákroku
V prvních dnech po operaci je operovaná oblast oteklá, vždy jsou doprovodným jevem větší či menší modřiny a bolestivost. Podle potřeby lze podávat analgetika. Po dobu 4 – 6 týdnů je nutné nosit kompresní prádlo, které zajistí správné přihojení tkání. Rekonvalescence trvá individuálně několik týdnů. V této době je třeba vyhnout se činnostem, při kterých bývají zatěžovány paže. Výsledným stavem po operaci je zlepšení pevnosti kůže a odstranění jejího nadbytku, tedy zmenšení objemu paží, ale bohužel negativním doprovodným jevem jsou jizvy na vnitřních stranách paží, které mohou mít individuálně různý charakter i šířku. Je velmi důležité na umístění i rozsah jizev pacienty upozornit, neboť zejména v letních měsících, při nošení oděvů s krátkým rukávem mohou být tyto jizvy i více nápadné.

Reference (před a po)

Brandeis Clinic
Králodvorská 663/13
110 00, Staré Město