Liposukce

i

Základní informace o zákroku

Klasická liposukce je velmi jednoduchá technika s dobrými pooperačními výsledky, při které se v oblasti podkoží mechanicky pohybuje kovovou kanylou. Je vhodná na odstranění tukových nadbytků téměř ve všech lokalitách.

Při vibrační liposukci se využívá k destrukci a odsávání tukovách buněk přístroj s vibrační kanylou. V případě vibrační liposukce se používá k odsávání přístroj s vibrační kanylou, která kmitá rychlými mikropohyby dopředu a dozadu. Přístroj šetrněji proniká tukovou tkání s vyšším obsahem vaziva – např. na hýždích či zádech.

Průvodce zákrokem

1
Pro koho se zákrok hodí:
Liposukce je zákrok vhodný pro ženy i muže, kteří by se rádi zbavili přebytečného tuku, a tak vyřešili problém s odolnými nevzhlednými bochánky a faldíky.
2
Jak zákrok probíhá
Zákrok se provádí v lokální anestezii nebo v analgosedaci. Druh anestezie se váže na počet odsávaných partií a náročnost zákroku. Po skončení liposukce je klientce oblečeno speciální kompresní prádlo.
3
Jak dlouhá je hospitalizace
Hospitalizace je 1 den.
4
Co Vás čeká po zákroku
Kompresní prádlo je po operaci nutné nosit neustále (i v noci) po dobu asi čtyř týdnů. Prádlo se odkládá pouze při osobní hygieně. Poté se pro dobrý výsledek operace doporučuje nosit kompresní prádlo ještě další 1–2 měsíce zejména během dne při zátěži a pohybu. V případě liposukce podbradku můžete s fyzickou aktivitou začít již po dvou týdnech, přičemž elastickou masku po této operaci je nutné ponechat na hlavě 14 dnů.

Reference (před a po)

Brandeis Clinic
Králodvorská 663/13
110 00, Staré Město