Miniabdominoplastika

i

Základní informace o zákroku

Miniabdominoplastika s liposukcí řeší nejčastěji problémy pacientek, které trápí povislé či vystouplé bříško po porodu, nebo po výrazné redukci hmotnosti. Od klasické abdominoplastiky se tato plastická operace břicha liší tím, že se soustředí pouze na oblast podbřišku.V situaci, kdy část nad pupkem nemá kožní nadbytky nebo je zde pouze vyšší vrstva podkožního tuku a nadbytky kůže a podkoží jsou pouze lokalizované pod pupkem, je možné provést tzv. miniabdominoplastiku (někdy i ve spojení s liposukcí).

Průvodce zákrokem

1
Pro koho se zákrok hodí:
Pro muže a ženy, které trápí větší tukové zásoby v podkoží dolní oblasti břicha a povolená kůže v této oblasti.Tento zákrok je poměrně častý, protože ne vždy je nutné vypínat kůži celého břicha. V porovnání s kompletní abdominoplastikou je miniabdominoplastika šetrnější zákrok.
2
Kdy jít na zákrok
Obecně kdykoli, pokud zrovna neplánujete výraznou redukci hmotnosti či nejste čerstvě po porodu. Také není vhodné plánovat zákrok bezprostředně po jiné operaci břicha.
3
Jaký výsledek čekat
Zpevnění a vyhlazení operované části břicha.
4
Jak zákrok probíhá
Částečná plastika břicha je jednodušší operace než celková plastika. Kůže se při ní koriguje buď jen v dolní části břicha pod pupkem, nebo naopak v horní části břicha nad pupkem a pod prsy. Trvá to zhruba hodinu a půl.Může být kombinována s liposukcí nadbřišku či s liposukcí boků.
5
Jak dlouhá je hospitalizace
Hospitalizace je 1 den.

Reference (před a po)

Brandeis Clinic
Králodvorská 663/13
110 00, Staré Město