Modelace stehen

i

Základní informace o zákroku

Plasticko-estetická operace stehen je zákrok, při kterém povolenou kůži napneme a její nadbytečnou část odstraníme – stehna pak budou opticky štíhlejší, mladší a pevnější. Zároveň tak předejdeme možným zdravotním problémům, jako jsou nepříjemné ekzémy a opruzeniny vznikající právě v záhybech kůže.

Průvodce zákrokem

1
Pro koho se zákrok hodí:
Pro ženy, které obtěžuje povislá kůže. Ať už esteticky nebo třeba v souvislosti se ztíženou hygienou nebo se vznikem ekzémů.
2
Kdy jít na zákrok
V případě operace stehen je ideálním termínem týden po menstruaci a to proto, aby po zákroku nedošlo k infekci a byla doba pro hojení co nejdelší.
3
Jaký výsledek čekat
Během operace se povislá kůže a podkožní tkáně vypnou a paže pak vypadají mladistvěji. Operace není vhodná pro osoby, které ještě počítají s výraznými změnami hmotnosti.
4
Jak zákrok probíhá
Operace se provádí v celkové anestezii. Při zákroku vede operatér řez od vnitřní strany podpažní jamky k lokti. Následně odstraňuje nadbytečnou uvolněnou tkáň v podkoží a vypne povislou kůži. Operační rána se uzavírá vstřebatelným intradermálním stehem.
5
Jak dlouhá je hospitalizace
Obvykle 1 až 3 dny. Pak pokračujete v klidovém režimu doma 2 až 3 týdny. Sportovat je možné po 6 týdnech od zákroku.
6
Co Vás čeká po zákroku
V prvních dnech po operaci je operovaná oblast oteklá, vždy jsou doprovodným jevem větší či menší modřiny a bolestivost. Podle potřeby lze podávat analgetika. Po dobu 4 – 6 týdnů je nutné nosit kompresní prádlo, které zajistí správné přihojení tkání. Rekonvalescence trvá individuálně několik týdnů. V této době je třeba vyhnout se činnostem, při kterých bývají zatěžovány paže. Výsledným stavem po operaci je zlepšení pevnosti kůže a odstranění jejího nadbytku, tedy zmenšení objemu paží, ale bohužel negativním doprovodným jevem jsou jizvy na vnitřních stranách paží, které mohou mít individuálně různý charakter i šířku. Je velmi důležité na umístění i rozsah jizev pacienty upozornit.

Reference (před a po)

Brandeis Clinic
Králodvorská 663/13
110 00, Staré Město