Lifting obličeje

i

Základní informace o zákroku

Facelift, neboli plastika obličeje, je jednou z variant plastické chirurgie zabývající se problematikou projevů stárnutí. V podstatě se jedná o vypnutí kůže a podkožního aparátu obličeje. Podstoupit ji může jak žena, tak muž. Aby bylo zákrokem dosaženo co nejlepších výsledků, je často facelift kombinován s dalšími zákroky, např. operace očních víček nebo necklift, tj. plastika krku(tím řešíme povolenou kůži v oblasti krku).

Průvodce zákrokem

1
Pro koho se zákrok hodí:
Pro všechny, které trápí četné vrásky okolo rtů, povolená kůže v oblasti tváří a brady a pokleslá víčka, také při celkovém snížení elasticity kůže.
2
Kdy jít na zákrok
Nejčastěji operujeme muže a ženy mezi 45 a 60 lety věku.
3
Jaký výsledek čekat
Vypnutí kůže díky čemuž budete vypadat o 10 až 15 let mladší. Naplno se dostaví do 6 týdnů od operace.
4
Jak zákrok probíhá
Operativně v celkové anestezii. Operace trvá přibližně 1,5 - 3 hodiny. Chirurgický řez se vede z vlasaté části od spánků směrem dolů před boltcem, kolem ušního lalůčku a pokračuje do rýhy za boltec. Výsledná jizva je pak při hladkém hojení patrná pouze jako nenápadná čára v oblasti spánku a za boltcem.Facelift se rovněž může kombinovat s plastickou operací víček nebo i s plastikou krku.- neckliftem.
5
Jak dlouhá je hospitalizace
Hospitalizace je 2 dny.
6
Co Vás čeká po zákroku
Zavedené dreny se obvykle odstraňují druhý den po operaci a pacient odchází do domácího ošetření. V individuálních případech může hospitalizace trvat déle. Celkový obvaz hlavy se odstraňuje obvykle třetí až pátý den po operaci a pokud jsou použity nevstřebatelné stehy, jejich vyjmutí se provádí sedmý až desátý den po operaci. Doba rekonvalescence je obvykle v rozmezí jednoho až dvou týdnů. Výraznější fyzická zátěž se nedoporučuje po dobu jednoho měsíce.Po operaci se obvykle neobjevují závažnější problémy.Pokud by však přetrvávaly intenzivní bolesti nebo se objevil výraznější otok obličeje, neprodleně se obraťte na svého lékaře. Určitá necitlivost pokožky po zákroku je celkem normální a postupně zmizí během několika týdnů či měsíců. Sport je možný za 4 týdny po operaci.

Reference (před a po)

Brandeis Clinic
Králodvorská 663/13
110 00, Staré Město