Labioplastika

i

Základní informace o zákroku

Labioplastika je esteticko-chirurgický výkon, při kterém se zmenšují malé stydké pysky a případně upravuje jejich asymetrie. Výkon je charakteristický okamžitým efektem.

Průvodce zákrokem

1
Pro koho se zákrok hodí:
Pro ženy, které trápí abnormální zvětšení stydkých pysků či jejich asymetrický tvar.
2
Kdy jít na zákrok
Operaci provádíme u žen starších 18 let, které jsou gynekologicky zdravé a v posledním půlroce nekojily a nerodily. Zároveň je potřeba zákrok plánovat v souladu s menstruačním cyklem – po menstruaci.
3
Jaký výsledek čekat
Zmenšení stydkých pysků či odstranění jejich asymetrie.
4
Jak zákrok probíhá
Plastika labií se provádí v celkovém znecitlivění a spočívá v odstranění přebytečné kůže z oblasti stydkých pysků. Labia se pak dotvarují do přirozené podoby. Jizva po operaci je téměř neviditelná.
5
Jak dlouhá je hospitalizace
Hospitalizace je 1 den.
6
Co Vás čeká po zákroku
Zhruba 2 až 3 dny po zákroku se může objevit mírné krvácení. Po operaci je oblast asi týden či 10 dní často oteklá a mírně bolestivá. Vzhledem k tomu, že se zákrok provádí v místě, kde je obtížné udržet sterilitu, může docházet k méně závažné infekci. Po operaci proto musí klientka dbát zvýšené hygieny, například by měla dvakrát denně používat desinfekční roztok. Několik dní by také měla vkládat do kalhotek sterilní gázu, po několika dnech stačí menstruační vložky či intimky. Po 3 týdnech však můžete naplno obnovit své aktivity. Stehy jsou vstřebatelné, odstranění tedy není nutné.Klidový režim si však naplánujte kvůli bezproblémovému hojení na 1 týden a sport vynechejte 3 týdny. Zrovna tak i sexuální život.
Brandeis Clinic
Králodvorská 663/13
110 00, Staré Město